Antiparazitinės priemonės šunims

Antiparazitinės priemonės šunims

Šunų maistas – viena esminiu problemų su kūriomis susiduria šeiminkai, kuo maitinit, kaip išvengti nemalonumų? Ir didžiausias mums užduodamas kalusimas kaip įtraukti antiparazitines priemones į šuns mitybą?

Medžiagos skirtos šunų priežiūrai

Amprolium (Corid (r), Amprovin (r)) – Amprolium yra veiksmingas vaistas nuo kokcidijų, kuris šunims ir katėms vartojamas ne pagal paskirtį nuo kokcidiozės. Amprolium yra veiksmingas vaistas nuo kokcidų, kuris šunims ir katėms vartojamas ne pagal paskirtį nuo kokcidiozės.

Milbemicinas yra patvirtintas naudoti tik šunims ir yra veiksmingas nuo infekcinių D. immitis lervų, ankilinių kirmėlių, viščiukų ir apvaliųjų kirmėlių. Milbemicinas, rekomenduojamas 0,5 mg/kg per burną kartą per mėnesį vartojamas dozes, gali būti naudojamas visų veislių šunims, įskaitant kolius, yra saugus nėščioms šunims ir veisėjams (nes tai silpnas P-glikoproteino substratas). Selamektinas yra saugesnis už ivermektiną šunims; selamektinas yra saugus vaikingoms patelėms ir ivermektinui jautriems koliams.

Spinosadas (dažna blusų profilaktika) neturėtų būti skiriamas, kai vartojamos didelės ivermektino dozės erkių užkrėtimui gydyti. Spinosadas yra saugus kartu su mažomis ivermektino dozėmis, vartojamomis širdies kirmėlių ligos prevencijai. Širdies kirmėlių profilaktikai naudojamos dozės yra saugios šioms šunų veislėms.

Prevencija ir atsargumo priemonės Taip pat rekomenduojama prieš skiriant vaistus šunis patikrinti, ar nėra parazitų, tokių kaip širdies kirmėlės, kad būtų išvengta nereikalingo pesticidų naudojimo. Tai reikia padaryti ir tai gali būti padaryta saugiai, tačiau tai neturėtų būti atsitiktinis įprasto dehelmintizavimo rezultatas. Minimalus kenkėjų kontrolės protokolas prieglaudoje turėtų būti visų prieglaudoje esančių šunų ir kačių profilaktinis gydymas nuo dažniausiai pasitaikančių parazitų priėmimo metu. Idealiu atveju visus prieglaudoje esančius gyvūnus geriausia gydyti vienu universaliu dehelmintiku, kuris yra nebrangus, saugus, paprastas naudoti, labai veiksmingas nuo įvairiausių parazitų ir tinkamai paženklintas pagal paskirtį.

Metodų įvairovė

    

Tvarių nevaistinių metodų naudojimas (pvz., ganyklų kaitaliojimas, perteklinis ganymas ir mėšlo tvarkymas) ir kenkėjų kontrolė nuo kirminų gali sulėtinti atsparumo vaistams vystymąsi. Bet koks repelento naudojimas sukels atsparumą vabzdžiams. Antiparazitinis atsparumas – tai genetinis parazito gebėjimas išgyventi gydant antiparazitiniu vaistu, kuris praeityje buvo veiksmingas prieš parazitą. Kai gyvūnai buvo gydomi antiparazitiniais vaistais, jautrūs parazitai mirė, tačiau atsparūs parazitai išgyveno ir perdavė atsparumo genus savo palikuonims.

Gydyti parazitus sunku, nes yra daug parazitams skirtų produktų, o šunų savininkai turi ribotas žinias apie parazitus. Šis poreikis paskatino sukurti daugybę vaistų ir gydymo būdų, skirtų naudoti kaip pesticidus šunims ir katėms. Jiems bus suteikta didelė saugos riba asmeniniam naudojimui, tačiau JK atsiradus naujiems parazitams, vis daugiau naminių gyvūnėlių keliaujant į užsienį ir plintant nusistovėjusiems parazitams, auga poreikis naudoti namuose. derinys. 

Deja, atsparumas yra daugelio parazitinių ligų problema, todėl rinkoje atsiranda aiškus naujų pesticidų, kurie pažeidžia atsparumą dėl naujų veikimo būdų / mechanizmų, poreikį. Tačiau didžiąja dalimi dėl atsparumo vaistams ir turimų vakcinų trūkumo vis dar labai reikia naujų priemonių kovai su parazitų sukeliamomis ligomis. Šiuolaikiniai vaistai daugelio išorinių parazitų gydymą, kontrolę ir prevenciją padarė daug lengviau nei anksčiau.

Kas dirgina šunis?  

Šie parazitai gali labai dirginti naminius gyvūnus ir sukelti rimtų odos problemų ar net ligas. Kai kurie šunų ir kačių žarnyno parazitai yra zoonoziniai, o tai reiškia, kad jie taip pat gali sukelti žmonių ligas, įskaitant prieglaudos darbuotojus, įvaikintus žmones ar net nuolatinius gyvūnų prieglaudose lankančius žmones. Daugelis mūsų šunis užkrečiančių parazitų ne tik rimtai paveikia mūsų šunų sveikatą ir gerovę, bet ir gali būti pavojingi gyvybei, pavyzdžiui, širdies kirmėlėms, todėl jiems gydyti ar profilaktikai reguliariai reikia vaistų. Tačiau šie augintiniai gali turėti daug ektoparazitų, kirminų ir pirmuonių, kuriuos reikia gydyti ir kontroliuoti, kad gyvūnas būtų sveikas ir sumažintų zoonozių riziką.

Jūsų augintinis gali pasiimti blusų visur, kur yra užkrėtimo, dažnai vietose, kuriose lankosi kitos katės ir šunys. Kaskart valydami šunį ar katę arba grįžę namo iš vietovių, kur šių parazitų gali būti daugiau, ieškokite blusų, erkių ir kailio anomalijų. Jums gali būti patarta purkšti namus insekticidais, kad sunaikintumėte blusas; Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju dėl produktų, kurie yra saugūs naudoti naminiams gyvūnėliams ir vaikams.

Veterinarijos gydytojas patars, kaip saugiai naudoti ivermektiną jūsų šuniui. Šunų veislių, kurios gali būti jautrios ivermektinui, atranka gali būti atlikta prieš vartojant vaistą. Veislėms, kurioms gresia pavojus, rekomenduojama atlikti tyrimus, siekiant nustatyti, ar jūsų šuo yra geno, galinčio sukelti sunkią reakciją į ivermektiną, nešiotojas, taip pat siekiant sumažinti pesticidų ir kitų vaistų poveikį, nustatant, kada ir kokio vaisto reikia. Tai yra minimalus kiekis, kurio reikia norint veiksmingai apsaugoti jūsų augintinį nuo kenkėjų ir ligų ir rekomenduojama visiems šunims. Žinodami apie savo šunį galimas jautrumas reakcijai į antiparazitinius vaistus, kurių sudėtyje yra ivermektino, yra labai svarbus norint išvengti tokios reakcijos.

 

Parazitai, erkės ir kita

Pavyzdžiui, šunims mektinas gali būti naudojamas erkėms (niežams, niežai ir ausų erkėms), žarnyno parazitams (ankiliakirmėms, apvaliosioms kirmėlėms) ir kapiliarams gydyti. Ivermektinas nėra licencijuotas naudoti šunims ir katėms Jungtinėje Karalystėje, tačiau kartais naudojamas be licencijos šunų ir kačių demodikozei gydyti, kai kiti licencijuoti gydymo būdai yra kontraindikuotini. Jis taip pat buvo naudojamas ne pagal etiketę arba off label gydyti įvairius vidinius ir išorinius parazitus. Ivermektinas (1 pav.) buvo parduotas 1981 m. (4), skirtas kovai su parazitinėmis kirmėlėmis (helmintais) ir ektoparazitiniais nariuotakojais.

Ivermektinas dažniausiai naudojamas širdies kirmėlių ligų profilaktikai šunims ir katėms. Daugelyje insekticidų yra ivermektino, kuris naudojamas širdies kirmėlių, kaspinuočių, utėlių, Demodex ir niežai erkių bei šunų ausų erkių profilaktikai. Ivermektinas veikia sutrikdydamas parazito nervinius procesus. Tačiau jie gali būti naudojami kartu su kitais parazitais, kai vaistų sąveika nežinoma.

Imidaklopridas turi didelę saugumo ribą katėms, šunims ir triušiams ir neturi reikšmingos vaistų sąveikos su kitais parazitais. Tai labai saugūs junginiai šunims ir katėms ir nėra žinomos vaistų sąveikos su kitais veterinariniais vaistais.

Pabaigai

Jo NEGALIMA naudoti kolių veislėms, šunims, kurie gali būti užsikrėtę širdies kirmėlėmis, jaunesniems nei 6 savaičių šuniukams arba jaunesniems nei 4 savaičių kačiukams. Ivermektino negalima naudoti jaunesniems nei 6 savaičių amžiaus šunims arba šunims, kurių širdies kirmėlių tyrimo rezultatas nėra neigiamas. Ją turėtų sudaryti bent jau nuo apvaliųjų kirmėlių ir kabliukų šalinimo priemonė ir blusų repelentas (+ apsauga nuo erkių šunims). Savalaikis parazitų gydymas sumažina naminių gyvūnėlių diskomfortą, sumažina ligų perdavimo tikimybę ir gali sumažinti užsikrėtimo namuose skaičių.

Plačiau skaitykite Dimedium.lt.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *