Elektroepiliacijos komplikacijos: apie pluteles, randus ir dėmes

Elektroepiliacijos komplikacijos: apie pluteles, randus ir dėmes

Odos reakcija į elektroepiliaciją priklauso nuo daugelio faktorių – nuo ​​Jūsų odos drėgmės ir riebumo laipsnio, pašalintų plaukų storio, jų augimo tankio, elektrolizės būdo, srovės parametrų, nuo priežiūros po procedūrų ir jūsų sveikatos ypatybes, kurių galbūt net nežinote.

Kitas parametras yra pačių plaukų augimo ypatybės. Atliekant kojų depiliaciją šalia jūsų paprastai atkreipiamas dėmesis į tai, kad kuo plonesni plaukai, tuo mažesnis folikulas ir mažesnis srovės stiprumas, reikalingas efektyviam pašalinimui.

Kuo rečiau plaukai auga, tuo mažesnė tikimybė, kad jie persidengs, kai vieno folikulo gydymo metu aukštoje temperatūroje gydoma sritis iš dalies sutampa su kaimyninio folikulo gydymo sritimi. Tai ypač pasakytina apie metodus, kuriuose naudojama kintamoji srovė (termolizė, blykstė).

Įprastos reakcijos

  • Eritema ir edema
  • Niežulys
  • Raudonos plutos (šašas)
  • Baltos dėmės (hipopigmentacija)

Netipinės komplikacijos

  • Sumušimai
  • Odos perkaitimas ir nudegimai
  • Infekcija ir pūliai
  • Použdegiminis paraudimas
  • Randai (duobės ir gumbai)
  • Pigmentinės dėmės (hiperpigmentacija)
  • Kraujo apsinuodijimas
  • Eritema ir edema

Paprastai po elektrolizės atsiranda patinimas ir nedidelis paraudimas. Paraudimas yra natūrali organizmo reakcija, o tai reiškia, kad kraujas pritekėjo į paveiktą vietą ir prasidėjo gijimo procesas. Šios reakcijos dažniausiai yra individualios ir kuo ryškesnės, tuo tankesni plaukai auga. Paraudimas atslūgsta labai greitai: per 3-5 valandas oda atgauna įprastą spalvą.

Patinimas taip pat yra normalus daugelyje sričių. Paprastai jis praeina savaime po kelių valandų; ypač jautriose vietose, pavyzdžiui, viršutinėje lūpoje, gali išlikti iki 36 valandų. Kad sumažintumėte patinimą, užtepkite vietą plastikiniame maišelyje ledo, tada patepkite hidrokortizono tepalu (kontraindikuotina!).

Niežulys

„Niežulys yra natūrali gijimo proceso dalis, susijusi su histamino išsiskyrimu“, – savo knygoje apie elektrolizę rašo Michaelas Bono, pažymėdamas, kad yra klientų, kurie yra ypač jautrūs niežėjimui ir gali jį jausti procedūros metu. Pavyzdžiui, man tokia reakcija buvo tik plutų gijimo stadijoje. Galite net netyčia juos nuvalyti šepetėliu (žr. žemiau), o tai sulėtins odos gijimą. Norėdami sumažinti diskomfortą, galite naudoti deginimosi saulėje, alavijo arba vietinius antihistamininius tepalus, jei tikrai negalite to pakęsti.

Raudonos plutos (šašas)

Iš kiekvienos plauko poros iškart po procedūros gali išsiskirti ichoras (limfa) ir net šiek tiek kraujo. Išdžiūvęs skystis užkemša įėjimą į plauko poras, susidaro šašas – geltona arba raudona pluta. Taip siekiama apsaugoti žaizdą nuo infekcijos. Tokiose srityse kaip rankos, pirštai, vidinė šlaunų dalis, pilvas, speneliai, pažastys, gakta – tai beveik neišvengiama reakcija. Ir atvirkščiai, pluta ant veido yra reta.

Kapiliarų žalojimas

Taip atsitinka, jei meistras pateko į kapiliarą arba įsmeigus adatą neištempė odos. Nieko blogo, į kapiliarą gali patekti bet kas, bet jei taip nutinka dažnai, tai gal meistras nepatyręs. Paprastai adata įvedama išilgai plauko folikulo nieko nepažeidžiant. Dėl mėlynių elektrolizė neatliekama.

Odos perkaitimas ir nudegimai

Kolageno pažeidimas galimas net esant 55 ° C temperatūrai – tai labai artima elektrolizės darbinei temperatūrai. Kolageno žala dėl per didelio karščio yra viena iš dviejų pagrindinių randų ir amžiaus dėmių priežasčių. Leiskite parodyti, kaip oda atrodo po perkaitimo. Čia turėjau storus plaukus, kuriuos meistras gydė per didele kintama srove.

Pabaigai

Straipsnyje išvardijome komplikacijas, kurios gali atsirasti po elektroepiliacijos procedūros. Taigi labai svarbu pasirinkti tinkamą specialistą, kuris atliks jums šią procedūrą kruopščiai, kokybiškai bei be šalutinio efekto.

Šaltinis: depiliacijoscentras.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *