Kaip prižiūrėti minkštus kampus?

Kaip prižiūrėti minkštus kampus?

Minkšti kampai yra ypač mėgstami baldai svetainėje, kur gali susirinkti visa šeima ir ramiai, komfortiškai leisti laiką. Tam, kad šitie baldai kuo ilgiau tinkamai atliktų savo funkciją ir puikiai atrodytų, reikia jį tinkamai prižiūrėti.

Kaip dažnai valyti minkštą kampą?

Vis sunkiau įsivaizduoti svetainę be minkšto kampo. Dažnai jis statomas pristūmus prie sienos, tačiau išties jį galima statyti ir kambario viduryje, kas suteikia svetainei tam tikrą akcentą. Minkšti kampai dažniausiai estetiškai atrodo iš visų pusių – gamintojai stengiasi padaryti gražią ir nugarinę pusę.

Tačiau minkšto kampo estetiniam vaizdui palaikyti, itin svarbu tinkamas ir reguliarus valymas. Kadangi minkšti kampai namuose būna naudojami nuolat, tai patiria daugiausia žalos, kurios laiku nepašalinus, galima visai sugadinti baldą.

Norint apsaugoti minkštą baldą nuo dėmių, plaukų, erkučių ir t.t., būtinas nuolatinis valymas – siurbimas, vėdinimas, valymas drėgnu skudurėliu ar valymo siurblio (su vandeniu) naudojimas. Svarbu atsargiai rinktis chemines priemones, kad jos nesugadintų audinio.

Kada valyti dėmes?

Jei jau pastebėjote dėmę, tai išvalykite ją nieko nelaukdami. Kuo anksčiau bus dėmė valoma, tuo didesnė tikimybė, jog pavyks ją panaikinti. Pirmiausia galima naudoti popierinius ar medžiaginius rankšluosčius, kad kuo greičiau sugerti drėgmę. Geriau stipriai netrinti, o jei akivaizdu, kad reikalingas stipresnis valymas, tai naudokite švelnias valymo priemones.

Jei turite gyvūnų ar mažų vaikų, tai baldo priežiūra tampa sudėtingesnė ir jį apsaugoti gerokai sunkiau. Taip pat negalima minkštų kampų statyti labai arti prie židinių, radiatorių ar kitų šildytuvų, oro kondicionierių – palikti bent 30 cm atstumą, bet geriau dar daugiau.

Patarimai, kuo valyti minkštus kampus

Norint turėti puikų estetinį vaizdą, dažniau ar rečiau, bet minkštą kampą teks valyti. Tam galima nusipirkti specialių valymo priemonių ar pasamdyti valymo paslaugas teikiančią įmonę, bet verta žinoti ir keletą paprastų, namie lengvai prieinamų būdų, kaip išvalyti dėmes.

  • Sodos ir acto tirpalas valo ne tik kietus paviršius, tačiau įsigėręs į sofos audinį, taip pat gali duoti daug naudos išimant dėmes.
  • Skalbimo milteliai ir vanduo padeda išimti įvairiausio tipo dėmes.
  • Spiritas ar amoniakas padeda išimti kraujo dėmes. Tačiau šis valymas gali užtrukti ir gali palikti valymo pėdsakų ant audinio.
  • Reguliariai nuvalyti ar nusiurbti dulkes, kurios nuolat kaupiasi ant minkšto kampo.

Pabaigai

Nors minkšti kampai reikalauja nuolatinio dėmesio, ypač jei šeima didelė, su mažais vaikais ar namuose yra gyvūnų, bet priežiūra nėra sudėtinga. Svarbu tiesiog laiku atkreipti dėmesį į savo baldą ir juo pasirūpinti, tada jis tarnaus gražus pakankamai ilgai. Na, o neprižiūrimas baldas, savaime aišku, susidėvės greičiau ir prireiks įsigyti naują.

Straipsnis paruoštas pagal baldaiska.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *