Urnos mirusiųjų palaikams: kaip teisingai pasirinkti?

Urnos mirusiųjų palaikams: kaip teisingai pasirinkti?

Šiuo metu, kai urnų pasirinkimas toks didžiulis, gali kilti labai natūralus klausimas, kaip nuspręsti, kokia tinkamiausia mirusiojo pelenams laikyti?

Keli naudingi patarimai gali padėti greičiau apsispręsti.

Kaip urnos gali būti panaudojamos?

  • Laikomos namuose. Prieš atliekant laidojimo ritualus, dalis žmonių mielai renkasi kurį laiką urną su mirusiojo pelenais palaikyti namuose. Taip išreiškiama pagarba velioniui. Kai kuriems žmonėms gedulo periodas tampa lengvesnis, kai jie gali tarsi jausti mirusįjį šalia savęs – namuose. Šiam tikslui urnos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų: metalo, medžio, akmens ar kompozicinės dervos.
  • Pelenų išbarstymui. Lietuvoje vis dar yra mažai vietų, kur galima „legaliai“ išbarstyti mirusiojo pelenus. Gerai išsiaiškinę visas galimybes ir pasirinkę būtent tokį laidojimo būdą, galima pasirinkti specialias išsklaidymo urnas. Jos turi angas, per kurias galima nesunkiai išbarstyti pelenus. Po to tuščią urną galima saugoti savo namuose. Į ją galima įdėti kokių nors atminimui skirtų daiktų ir taip įamžinti velionio prisiminimą.
  • Tradiciniam laidojimui kapuose. Lietuvoje kolumbariumų vis dar yra labai mažai, o dauguma šeimų jau nuo seno turi savo kapus, todėl labai dažnai renkasi urną su pelenais palaidoti po žeme šeimos kapavietėje. Šiam tikslui pasirenkamos biologiškai išsiskaidančios urnos, pagamintos iš ekologiškų medžiagų. Tačiau galimas ir kitas pasirinkimas – urnos laikymas po žeme specialiame standžiame konteineryje (pagamintame iš plieno, polimero ar polistireno). Taip urna bus išsaugoma po žeme amžinai.
  • Laikymui kolumbariume. Renkantis urną šiam tikslui, pagrindiniu pasirinkimo aspektu bus jos dydis. Urna turi tilpti į kolumbariumo nišą. Dėl pasirenkamų medžiagų reikia vadovautis kolumbariumo nustatytomis taisyklėmis.

Kokio dydžio urną rinktis?

Kremacinės urnos tūris matuojamas kubiniais centimetrais. Urnos dydį reikia rinktis, atsižvelgiant į mirusiojo svorį. Apytiksliai vienas kubinis centimetras – vienam kilogramui svorio. Visus šiuos aspektus jums padės išspręsti laidojimo paslaugas teikiančios įmonės. Jums patiems tikrai nereikia dėl nieko jaudintis. Svarbiausia tik informuoti laidojimo bendrovę, kokiu tikslu naudosite urną ir kaip laidosite ir viskas bus operatyviai sutvarkyta už jus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *