Statydami privatų namą dauguma kūrėjų dažniausiai daro tas pačias klaidas. Šiame straipsnyje surinkome 9 dažniausiai pasitaikančias statybos klaidas, pradedant nuo pamatų, baigiant stoglangiais. Problemų galėsite išvengti vadovaujantis šiais patarimais bei be problemų pasistatyti kotedžą ar namą.
Statybos pradžia be kompetentingo projekto
Daugelis kūrėjų nori praleisti šį etapą ir nedelsdami pradėti statybas be kokybiško projekto. Tačiau statybos prasideda ne nuo pirmosios plytos klojimo, o nuo idėjos perkėlimo į popierių. Tik kokybiškas projektas leis apskaičiuoti sąmatą, terminus, dalyvaujančių specialistų skaičių kuo artimesnį tikrovei.
Patarimas
Namo projekte būtinai turi būti atsižvelgta į grunto ypatybes, požeminio vandens buvimą, vandens telkinių artumą, grunto pobūdį. Be gerai suprojektuoto ir pagaminto pagrindo nebus tvirtų namų.
Taigi, darbų pradžia – būsimų namų projektas. Projektą atliks specialistas, tačiau jis sukurs pagal užsakymą. Ir kuo aiškiau bus suformuluota, ko reikia, tuo geresnis bus namo projektas. Atvykę į įmonę, turėtumėte nedelsdami orientuotis į rangovą, į ką reikėtų atsižvelgti rengiant projektą. Dizaineris turi žinoti pagrindinius dalykus:
- Pamatų apkrovą projektuotojas apskaičiuoja iš aukštų, kurie iškils virš jo, skaičiaus.
- Balkonai, palėpės, terasos. Viskas, kas peržengia įprastas 4 sienas.
- Kambarių skaičius. Čia verta atsižvelgti į poreikius tų, kurie gyvens name. Verta pagalvoti apie svečius. Dideliame name malonu skirti vietos tiems, kurie čia bus laikinai.
- Namo šildymas. Projektuotojas, kurdamas namą ant popieriaus, turi atsižvelgti į jo šildymo būdą. Bet atskirame projekte atsižvelgiama į vamzdžių ilgį, katilo tipą, baterijų skaičių.
- Šildymo būdai. Geriausias būdas sutaupyti šilumos – apšiltinti jos sienas, grindis, stogą. Projekte turite atsižvelgti į pagrindinį dalyką: kaip apšiltinti sienas? Išorėje arba viduje.
Žemos kokybės statybinių medžiagų pasirinkimas
Antra tipiška klientų klaida – nekokybiškų statybinių medžiagų pasirinkimas. Tiksliau, net ir taip. Paimkite gerą cementą, bet naudokite nešvarų smėlį. Pirkite šildytuvą iš patikimos įmonės, tačiau sutaupykite jo klijams. Galiausiai tai lemia dvigubas išlaidas. Ir gerai, jei trūkumus tenka šalinti net kuriant namą, o ne jį eksploatuojant.
Patarimas
Kad neišleistumėte daugiau pinigų statybinių medžiagų įsigijimo etape, turite iš anksto užpildyti projekto sąmatą. Kompetentingas specialistas viską apskaičiuoja iki nagų skaičiaus. Ir taip sutaupysite pinigų neprarandant kokybės.
Kompetentingas statybininkas nedarys klaidų ir pasirūpins, kad medžiagos atkeliautų palaipsniui. Tai
- Neprivers statybvietės stovėti be darbo.
- Neleis, kad oras pablogintų medžiagų kokybę.
- Tai suteiks galimybę atlikti visus darbus etapais.
- Netinkamas laikas pradėti statybas
Ketvirta dažna klaida – privatų namą pradėti statyti pavasarį ar net vasarą
Šiltuoju metų laiku betonas pamatams išdžius daug kartų greičiau. Bet tai nereiškia, kad bus geriau. Reikėtų aiškiai suprasti: statydami namą negalite skubėti!
Patarimas
Negalite statyti namo ant pamatų, kurie dar „nesusitvėrė“. Betono tirpalas užpildo visas tuštumas, išsilieja per skirtą erdvę. Tam reikia laiko. Optimalus pamato paruošimo laikas yra 1-2 mėnesiai.
Kuo didesnis kotedžas, tuo tvirtesnis pagrindas. Viena dažniausių klaidų, kurių reikia vengti – sienas pradėti statyti virš pamatų, kurie buvo išlieti mažiau nei prieš mėnesį. Patyrę statybininkai sako, kad pamatai turėtų būti liejami šiltą rudenį. Natūralus betono džiūvimas leis gauti tvirčiausią pamatą būsimam namui.
Statyba nenaudojant armatūros
Padidinti statybinės medžiagos stiprumą galima tik naudojant armatūrą. Namas statomas metų metus. Krituliai, vėjas ir veikimas sumažina jo atsparumą dilimui. Ir tik pastiprinimas gali sulėtinti šį procesą.
Patarimas
Galima sutvirtinti jau eksploatuojamą pastatą. Bet tai sunku ir pablogina namo išvaizdą. Nedarykite įprastos neraštingų statybininkų klaidos. Geriausias variantas yra gaminti armatūrą statybos metu.
Reikia sustiprinti:
- Armatūra gali būti skersinė arba išilginė.
- Sutvirtinimas papildomai pritvirtins bet kokios medžiagos sienas.
- Sijos padidins atsparumą dilimui ir leis atlaikyti papildomas apkrovas, jei jas montuojant bus atlikta armatūra.
- Sutvirtinimo procesas neužims daug laiko ir per daug nepadidins projekto kainos.
Stogo ir stogo konstrukcijos klaidos
Mauerlat įpjova, skirta gegnės kojai, kaupia drėgmę, dėl kurios atsiranda grybelis. Su izoliacija besiliečiančios medinės konstrukcijos kritulių metu nedengiamos plėvele. Kai jie sudrėkinti, stogo sutvarkymas neįmanomas, kol jis neišdžiūsta.
Neteisingas stogo dangos medžiagų naudojimas. Stogo dangos plėvelė yra ant priešpriešinio bėgio viršaus. Neteisingai naudojama plėvelė po izoliacija garų barjerui ir mikroperforuota plėvelė, kuri yra virš izoliacijos.
Jei kyla painiavos, izoliacija sudrėksta ir susidaro kondensatas. Neizoliuotos lubos tarp palėpės ir gyvenamųjų patalpų žiemą sukelia drėgno oro garų užšalimą iki stogo. Pavasarį atšilęs kondensatas gresia stipriu potvyniu.
Šaltinis: manostogas.lt