Pirmosios pagalbos vaistinėlėje nuo šiol privaloma priemonė

Pirmosios pagalbos vaistinėlėje nuo šiol privaloma priemonė

Šiuo metu vykstantis karas Ukrainoje visus privertė imtis įvairiausių apsaugos priemonių. Lietuvos Respublikos Sveikatos Apsaugos Ministerija – SAM, taip pat ėmėsi veiksmų – atnaujino pirmosios pagalbos vaistinėlės sudėtį, kuri nebuvo keista net nuo 2003 m.

Nuo šiol pirmosios pagalbos rinkinyje įtrauktos priemonės:

  • Sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm x 10 cm, pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm x ir 180 cm (1 vnt)
  • Vienkartinės medicininės pirštinės (2 vnt)
  • Vienkartinės apsauginės plėvelės / pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti (2 vnt)
  • Vienkartinis šalčio maišelis (2 vnt)
  • Turniketas, skirtas stipriam kraujavimui galūnėse stabdyti (2 vnt)
  • Aprašymas kaip naudotis naująją vaistinėle ir turniketu (1 vnt)
  • Trikampio formos tvarsčiai (2 vnt)
  • Ką dar reikėtų žinoti apie vaistinėles?

Karo situacijoje pagrindinė problema yra kraujavimas iš žaizdų, ta pati problema gali ištikti ir įvykus avarijai, todėl, labai svarbu yra sutvarstyti žaizdas ir išvengti mirtino nukraujavimo. Iš karo pramonės atėjusi priemonė – turniketas yra itin reikalinga atsitikus tokio tipo nelaimėms. Turniketas skirtas sustabdyti stipriam kraujavimui susižeidus galūnę. Turniketas sukurtas taip, kad sužeistasis jį gali užsidėti pats, jei yra sužeista  koja ar viena ranka, taip pat, itin greit jį gali uždėti kitas žmogus ir išgelbėti gyvybę.

Norint stabdyti kraujavimą esant ne tokiam masyviam kraujavimui galima pritaikyti spaudžiamąjį tvarstį. Svarbu nepulti į paniką. Pirmasis žingsnis susižeidus yra užspausti žaizdą – blogiausiu atveju tą padaryti galima su pirštais, o paskui ieškoti tvarsčio. Jam nepadėjus – dėti turniketą.

Pirmosios pagalbos svarba pripažįstama yra visame pasaulyje, todėl negalima neigti jos svarbos. Lygiai taip pat, yra svarbu turėti visas būtiniausias priemones norint suteiktį pirmąją pagalbą sau arba kitiems. Privalu patikrinti ar visos medicininės priemonės nėra išėjusios iš galiojimo, yra sterilios, pakuotės nėra pažeistos, nebuvo naudotos anksčiau ir nebus pakartotinai naudojamos – dėl ko sužeidimai gali tik pablogėti. Rekomenduojama vaistinėlę tikrinti kas 6 mėnesius, laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Naujos sudėties automobilio pirmos pagalbos vaistinėlę, atitinkančią LR SAM 2020 m. gruodžio 10 d. įsakymą NR. V-2876, įsigaliojusį nuo 2022m. sausio 1d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *