Nekilnojamo turto vertinimo paslaugos – kokius dokumentus turite susirasti jau dabar

Nekilnojamo turto vertinimo paslaugos – kokius dokumentus turite susirasti jau dabar

Buto vertės nustatymas yra pačios populiariosios nekilnojamo turto vertinimo paslaugos mūsų šalyje. Tai yra atsakingas ir labai kruopštus darbas, kurį atlieka kompetentingi nekilnojamo turto vertintojai. Dirbant šį darbą labai daug dėmesio yra skiriama rinkos tyrimui. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad toks darbas yra paprastas, nesudėtingas ir už jį yra mokami dideli pinigai, bet būti savo srities ekspertu taip pat kainuoja labai daug laiko mokantis, tobulėjant bei kasdien siekiant žinių nekilnojamo turto srityje. Atliekant šį darbą vertintojams tenka remtis specialiai nustatytam darbui sukurtomis metodikomis, dirbti itin efektyviai ir per trumpą laiką tiksliai ir be abejo teisingai nustatyti Jūsų nekilnojamojo turto vertę. Juk ne veltui nekilnojamo turto vertinimas yra su vietos pastovumu susijusi sąvoka, tad darbai turi būti atliekami labai preciziškai.

Visai nesvarbu, kuriam iš nekilnojamo turto objektų: žemės sklypui, butui ar namui bus reikalinga nustatyti vertę – tikslus vertės nustatymas gali sukelti ir tam tikrų keblumų ar netikėtų rūpesčių. Visų pirma vertindami tokius objektus dažniausiai vertę esame linkę vertinti subjektyviai, t.y. atsižvelgdami ir į emocines sąsajas su turimu ar norimu pirkti daiktu. Galbūt ne visi ir žino, kad nekilnojamu turtu gali būti ne tik žemės sklypas, miškas, butas ar komercinės bei administracinės patalpos. Jam taip pat yra priskiriami ir inžineriniai tinklai bei kiti ne tik fiziniams, bet ir juridiniams asmenims priklausantys nekilnojamojo turto objektai.

Taigi jeigu Jums yra reikalingos nekilnojamo turto vertinimo paslaugos, iš anksto turite pasiruošti šiuos pagrindinius dokumentus, kuriuos turėsite pateikti nekilnojamo turto vertintojui:

  • VĮ RC Nekilnojamojo turto registro duomenų bazės išrašas (nuosavybės dokumentas);
  • Aktualus žemės sklypo planas;
  • Aktuali pastato ar patalpos kadastrinių matavimų byla;
  • Naudojimosi nekilnojamuoju daiktu tvarka (kai yra keli turto savininkai ir kai ji yra registruota VĮ RC);
  • Nuomos sutartys ir pan.

Žinoma, viskas labai priklauso ir nuo vertinamo turto rūšies bei individualios situacijos. Tad išsamius atsakymus Jums gali pateikti tik pats vertintojas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *