Betono maišyklės nuoma – kiekvienam sodybos savininkui

Jei esate sodybos savininkas, tikriausiai nesvetimi ir kai kurie nedideli statybos darbai. Kelis kartus per metus reikia kažką paremontuoti, pabetonuoti… Tam jokių specialių mokslų nereikia. Tiesiog užsimaišai betono ir gražiai supili į paruoštą formą. Tik kad darbas eitųsi greičiau, reikalinga betono maišyklė. Pakanka vos kelių minučių, kad užmaišytumėte pilną karutį betono. Rankomis tokį darbą irgi galima pasidaryti, tačiau kastuvu darbuositės ilgai ir nuobodžiai. Jei kibiro betono pakanka, tada tiek to, betono maišyklė nereikalinga, tačiau, jei reikia daugiau, betono maišyklės nuoma yra geriausias sprendimas kiekvienos sodybos šeimininkui.

Kaip užmaišyti betoną

Betono maišyklės veikimo principas paprastas – dubuo su viduje esančiomis mentėmis sukasi ir sumaišo betono mišinį, tada betono maišyklę paverčiate ir iškratote ant žemės arba į karutį arba specialią talpą. Betono mišiniai gali būti paruošti iš karto, reikia tik įpilti nustatytą kiekį vandens. Jei vandens įpilsite per daug, betonas išeis skystas. Per mažai – neišmaišysite vientisos masės. Dėl to reikia sekti instrukcijas, nurodytas ant betono mišinio pakuotės.

Jei betono mišinį gaminate patys, jums reikės kibiro vandens, 2-3 kastuvų cemento ir kelių kibirų žvyro. Geriausią viską pilti tokia tvarka: pirmiausiai įsipilate vandenį. Besisukdamas jis plauna kraštus, kad nepriliptų prie sukimo būgno. Tada įdedate cemento. Tik tada dedate žvyrą. Kasti žvyrą patogiausia kastuvu, tada matysite, kiek dar trūksta iki norimos konsistencijos. Galima betoną sumaišyti skystesnį arba tvirtesnį ž priklausomai nuo to, kaip jį naudosite. Jei betonas skirtas užpildyti nedideles ertmes (pavyzdžiui, dedant pamatinius blokelius)m jo reiktų skystesnio. Jei darysite grindis – vidutinio skystumo. Jei mūrysite plytas – tvirtesnio. Apdailai reikia dar tvirtesnės ir elastingesnės masės, kad galėtumėte laisvai jį lyginti mentele ir jis liptų prie sienos.

Po maišymo reikia pripilti 2-3 kibirus vandens ir leisti šiek tiek betono maišyklei pasisukti. Taip būgno vidus nepridžius nuo viduje likusio betono.

Ar verta įsigyti betono maišyklę?

Gera betono maišyklė kainuoja apie 300-500 eurų. Jei per metus jums jos reikia 1-3 kartus, įsigyti tikrai neverta. Betono maišyklės nuoma kainuoja apie 15-20 eurų parai, todėl ją pirkti ir sandėliuoti gali tik tie, kurie dažnai dirba statybose. Jei tuo neužsiimate profesionaliai, investuoti tikrai neverta ž pakaks išsinuomoti.

Betono maišyklė yra gana griozdiška – ją sunku įkelti į automobilio bagažinę, todėl nuomodamiesi turėkite omenyje, kad ją parsivežti prireiks pagalbos. Pati ji nėra sunki, tik nepatogi.

Betono maišyklės nuoma ne vienam sodybos savininkui padėjo greičiau atlikti darbus. Ar minėjome, kad ir betonas išmaišomas geriau, nei kastuvu?..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *