Stacionarūs dviračiai treniruokliai: pagrindiniai privalumai ir trūkumai

Dviračiai treniruokliai buvo populiarūs dar gerokai iki užklumpant COVID19. Kai prasidėjo pandemija, jie iš esmės buvo imti „šluoti“ iš vitrinų. Tai rodo, kaip nuolatiniai sporto salės lankytojai vertina jų naudą. Yra daug priežasčių, kodėl dviračiai treniruokliai tapo populiarūs. Tuo pačiu metu jie nėra vienintelis pasirinkimas. Štai ką reikia žinoti, kad nuspręstumėte, ar dviračiai treniruokliai jums tinka.

 

Kokie yra dviračių treniruoklių privalumai ir trūkumai?

 

Pagrindiniai dviračių treniruoklių pranašumai yra:

 

– gali pasiūlyti daug kardio treniruočių varijacijų;

– užima mažai vietos;

– mažas triukšmingumas;

– yra daug pigesnis variantas, lyginant su kitais kardio treniruokliais.

 

Jei galvojate sporto klube išbandyti kardio treniruotes dviračiu treniruokliu, pirmiausia jį turėtumėte sureguliuoti taip, kad juo jums būtų naudotis patogu. Jei tai darytumėte pirmą kartą, jums gali prireikti pagalbos. Daugelis žmonių greitai perpranta, tačiau tai daro instinktyviai ir gali itin prastai sureguliuoti savo dviratį treniruoklį, ko pasekoje treniruotė gali tapti nemaloni ir net per sunki. O dėl to gali ir susigadinti požiūrį apie juos.

 

Aukštos kokybės dviračiai treniruokliai  dažniausiai būna su tinkamomis sąrankos instrukcijomis. Jei tai yra populiaresni modeliai, internete paprastai galima atrasti nemažai pagalbos juos sureguliuojant. Net jei to nėra, galite peržiūrėti bendruosius dviračio nustatymo principus ir pritaikyti juos bet kuriam modeliui.

 

Labai svarbu tai padaryti kruopščiai, kad pedalus mintumėte taisyklinga laikysena. Jei to nepadarysite, treniruočių metu ir po jų gali atsirasti nugaros skausmai.

 

Kokie yra treniruočių stacionariu dviračiu pranašumai?

 

Dviračiai treniruokliai suteikia jums tokius pat pranašumus, kaip važiuojant dviračiu, tačiau saugioje aplinkoje. Tai reiškia, kad jūs gaunate „serotonino“ antplūdi iš efektyvios treniruotės be baimės kupino adrenalino atvirame kelyje.

 

Taip pat galite visiškai kontroliuoti savo treniruotę. Dviračių treniruokliai (dar) neturi iš anksto nustatytų treniruočių, kaip dažnai būna bėgimo takeliuose. Tačiau jiems yra prieinama daugybė skaitmeninių išteklių.

 

Net nemokami ištekliai yra gana įspūdingi. Galite turėti daug daugiau, jei turite biudžetą mokamai paslaugai. Tai gali suteikti jums daug naudos lankantis sporto salėje už daug ekonomiškesnę kainą.

 

Ar dviratis treniruoklis tinka svorio metimui / palaikymui?

 

Dviračiai treniruokliai puikiai tinka svorio metimui/palaikymui. Jie degina riebalus ir tonizuoja raumenis. Tai dviguba pergalė. Jie taip pat yra pakankamai lankstūs, kad atitiktų visus kūno rengybos poreikius. Tai reiškia, kad pasiekę norimą fizinės būklės lygį vis tiek galite naudotis savo „pradedančiuoju“ dviračiu. Tai taip pat reiškia, kad visi namų ūkio nariai gali prasmingai naudotis tuo pačiu dviračiu.

 

Kokie raumenys dirba, naudojant dviratį treniruoklį?

 

Dviračiai mankština visus raumenis nuo pilvo (ir užpakalio) iki apatinių kojų. Tiems, kurie užsiima anatomija, tai yra:

 

– pilvo sritis;

– sėdmenys;

– šlaunies raumenys;

– keturgalvis raumuo;

– blauzdos.

 

Tam tikru mastu dviračiai treniruokliai taip pat gali lavinti rankų ir pečių raumenis. Tai yra bicepsas, tricepsas ir deltinis raumuo. Šie raumenys dirba stipriausiai, kai važiuojate dviračiu iš stovimos padėties, pvz. „kopimas į kalną“. Arba galite įtraukti svorius rankoms ir (arba) viršutinės kūno dalies pratimus. Viršutinę kūno dalį taip pat galite mankštinti atskirai.

 

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – važinėjimas dviračiu puikiai veikia jūsų širdį ir plaučius.

 

Dviračio treniruoklio trūkumai

 

Apkrova sąnariams

 

Dviračiai treniruokliai , nei pavyzdžui elipsinis treniruoklis apkrauna Jūsų sąnarius stipriau (t.y jie gauna didesnę apkrovą treniruotės metu). Nors pavyzdžiui bėgimas, jūsų sąnarius apkrauna dar stipriau, lyginant su tuo pačiu dviračiu treniruokliu.

 

Paprastais žodžiais tariant, jei turite rimtų problemų su sąnariais, vienintelė saugi mankštos forma jums galėtų būti plaukimas arba elipsinis treniruoklis. Jei turite tik lengvo sunkumo sąnarių problemų, dviratis treniruoklis tikriausiai būtų pakankamai saugus pasirinkimas. Tačiau turint rimtų sąnarių problemų, rekomenduotume rinktis aukščiau minėtas veiklas arba tiesiog važiuoti dviračiu labai mažu pasipriešinimu (tačiau nukentėtų treniruočių efektyvumas ir mažiau sudegintumėte kalorijų).

 

Pagrindinė apkrova tik apatinei kūno daliai

 

Dviračiai treniruokliai puikiai treniruoja apatinę kūno dalį, kaip sėdmenys ir visi kojų raumenys, tačiau viršutiniai kūno raumenys praktiškai negauna apkrovos iš viso, nebent jūs naudojate „AirDyne“ tipo dviratį su rankenomis arba rankose laikote papildomus svarmenis juos kilnodami, vietoje to, kad laikytumėtėse už rankenų.

Straipsnį parengė www.perfectbody.lt kolektyvas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Atgal į viršų