Plaukimas Lakaja – puikus pasirinkimas ieškantiems įdomios ir vaizdingos upės

Plaukimas Lakaja – puikus pasirinkimas ieškantiems įdomios ir vaizdingos upės

Lietuvoje turbūt jau mažai liko žmonių, kurie dar nėra nė karto plaukę baidarėmis. Ši pramoga taip išpopuliarėjo, kad kiekvienais metais plaukiančių skaičius tik didėja. Todėl baidarių nuomos organizatoriai siūlo vis įdomesnius maršrutus bei kviečia susipažinti su tais, kurių dar nesate išbandę.  Švenčionių rajonas labai populiarus pasirinkimas tarp baidarininkų, o čia ypač juos domina plaukimas Lakaja.

Ko tikėtis plaukiant Lakaja?

Lakajos upė yra vandeningiausias Žeimenos intakas. Tai upė, kuri yra puikus pasirinkimas norintiems mėgautis gražiu ir įdomiu plaukimus. Upė teka per Labanoro girią, todėl plaukiant ja galima grožėtis gamtos vaizdais, atsiveriančiai skardžiais, natūraliomis pievomis. Plaukiant sutiksite tik vieną kitą apgyvendintą krantą. Ši upė yra įdomi ir vaizdinga, puikiai tinkama plaukti tiems, kurie jau išbandė ne vieną baidarių maršrutą.

Kadangi Lakaja yra kiek sudėtingiau pasiekiama, todėl dažniausiai iki starto tenka kiek pavažiuoti, tačiau tai atsiperka matant, kokie nuostabūs yra maršruto vaizdai. Galima plaukti tiesiai iki savo stovyklavietės ir nebegalvoti apie grįžimą iki automobilių. Taip maksimaliai išnaudoti šios upės privalumą – galimybę mėgautis išskirtiniu Lietuvos gamtos grožiu.

Kiek dienų plaukti?

Plaukimas Lakaja gali trukti vieną ar kelias dienas, priklausomai nuo Jūsų pasirinkto maršruto. Apsispręsti, kiek dienų plaukti, labai paprasta. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų kompanijoje yra nemažai žmonių, kurie su baidarėmis plaukia pirmą kartą, patariama rinktis paprastesnį, vienos dienos maršrutą. Taip pat ir tokiais atvejais, kai komandoje yra vaikų ar vyresnio amžiaus žmonių, kurie greičiausiai pavargsta. O jeigu plaukiate jau ne pirmą kartą ir norite patirti naujų įspūdžių, pagalvokite apie ilgesnį maršrutą su viena ar dvejomis nakvynėmis. Toks pasirinkimas labai populiarus organizuojant įmonių išvykas, taip pat tarp didesnių draugų kompanijų ar net gimtadienių pramogos idėjai.

Kaip pasiruošti nakvynei stovyklavietėje?

Nepriklausomai nuo to, ar plaukimas Lakaja trunka vieną, ar kelias dienas, daugelis baidarininkų pageidauja likti nakvoti šioje įspūdingoje vietoje, taigi ieško ir stovyklavietės. Galima rinktis tarp mokamų privačių ir nemokamų stovyklaviečių. Geriausia rinktis tą, kuri yra arčiausiai Jūsų finišo. O nakvojimo stovyklavietėje kokybė priklauso nuo to, kaip pasiruošite.

  • Miegojimui. Turėkite pakankamai erdvią palapinę, kuri būtų pritaikyta tokiam kiekiui žmonių, kiek jų ketina palapinės viduje ir miegoti. Taip pat pasirūpinkite šiltu miegmaišiu ir prožektoriumi, kad naktį matytumėte palapinės vidų.
  • Maistui. Kai kurios stovyklavietėse nebūna maisto gamybai reikalingų indų, tad vertėtų pasidomėti, ar kartu reikia pasiimti puodą, puodelius, kuriuose būtų galima užsikaisti vandens. Pasirūpinkite vienkartiniais indais ir rankšluosčiais rankoms nusivalyti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *