Tarp didžiulio įvairių šviestuvų pasirinkimo nepamainomas atributas yra staliniai šviestuvai, be kurių neapsieinama nei namuose, nei biure. Šis šlovingas Aladdin lempos palikuonis gali atlikti ir praktinę, ir dekoratyvinę funkciją. Stalinės lempos pasirinkimas priklauso nuo to, kokiam tikslui jis perkamas.
Stalinių lempų tipai
Norėdami tai suprasti, turite žinoti, kokie yra stalinių lempų tipai. Jų privalumai – mobilumas, spalvų ir formų įvairovė, galimybė koncentruoti šviesą į norimą objektą, universalumas. Šios lempos gali skirtis pagal paskirtį, tvirtinimo tipą ir šviesos šaltinio tipą, ty tikrąją lemputę.
Pagal paskirtį šviestuvai skirstomi į: biuro ir interjero
Biuro lempos sukuria patogią darbo aplinką, apšviesdamos klasę švelnia, silpna šviesa. Jie papildo pagrindinę šviesą, kurią skleidžia lubinis šviestuvas. Sveikata ir našumas priklauso nuo tinkamo stalo lempos.
Todėl biuro lempoms keliami specialūs reikalavimai. Visų pirma, kalbant apie apšvietimo intensyvumą. Vidutiniškai ši vertė yra 300–500 liuksų, o tai atitinka 40 vatų kaitrinę lemputę. Tačiau jei turite didelį darbastalį arba jo paviršius tamsus, tuomet reikia ryškesnės lemputės.
Šviesos kokybė
Šviesos kokybei įtakos turi ne tik ryškumas, bet ir apšvietimo įrenginio konstrukcinės ypatybės – plafonas, pagaminimo medžiaga. Taigi, atspalvis yra geriausias kūginis, o gamybos medžiaga yra plastikas arba metalas.
Plastiko trūkumas yra tas, kad jis gali deformuotis ilgai naudojant. Metalas gali labai įkaisti. Biuro lempos yra paprasto dizaino ir diskretiškos spalvos, todėl niekas atitraukia dėmesį nuo darbo.
Daug įdomesni yra interjero šviestuvai, kurie skirti ne tik papildomam apšvietimui sukurti, bet ir interjerui papuošti. Ir čia taip pat svarbu suprasti, kokią funkciją jis atliks: ar tai bus tik vietinio apšvietimo šaltinis, ar dizaino kompozicijos dalis ir veiks kaip savarankiška grandis interjere. Vidaus šviestuvų matmenys, forma, medžiaga stebina vaizduotę ir neabejotina, kad iš šios įvairovės tikrai atsiras toks, kuris jums tinka.
Stalinių šviestuvų paskirtis
Lempos paskirtis nėra vienintelis jų skirtumo kriterijus, nors tai ir yra pagrindinis. Be to, lempos taip pat skirstomos pagal tvirtinimo tipą:
Ant stovo yra gerai žinomos rūšies lemputės. Jis sumontuotas ant plokščio pagrindo, ant kurio dažnai yra jungiklis. Biuro versijoje lempos kojelė gali būti lanksti arba šarnyrinė, kad būtų galima reguliuoti šviesos kryptį. Šviestuvas pastatomas ant paviršiaus, todėl jai reikia vietos. Tai ne visada patogu, kai kalbama apie darbalaukį.
Ant segtuko – tvirtinami ant stalo paviršiaus, nereikalauja papildomos vietos. Ši parinktis dažniausiai naudojama biuro modeliams. Tačiau jie taip pat gali dalyvauti kuriant modernų interjerą.
Spaustuvas yra patikimiausias tvirtinimas
Jis taip pat yra universalus, nes gali būti tvirtinamas ne tik ant stalo, bet ir ant palangės, kėdės porankio, kur tik šiuo metu reikia papildomos šviesos. Turi kilnojamą koją.
Paskutiniai du tvirtinimo variantai idealiai tinka biuro šviestuvams, nes jie patikimai pritvirtina lempą ir neužima vietos ant darbastalio.
Galiausiai paskutinis kriterijus yra lemputės tipas, o tai reiškia šviesos kokybę ir intensyvumą. Stalinės lempos naudojamos:
- Kaitinamosios lempos, jų patobulinta versija halogeninė. Jie turi bendrų trūkumų: didelis energijos suvartojimas ir mažas efektyvumas. Veikiant jie labai įkaista, didžioji dalis sunaudojamos energijos sunaudojama ne apšvietimui, o pačiai lempai šildyti. Tai nėra nei patogu, nei saugu. Jų tarnavimo laikas yra ribotas. Galbūt vienintelis jų pranašumas yra maža kaina.
- Liuminescencinės lempos yra ekonomiškesnės, ilgiau tarnauja, platesnis spalvų spektras. Šį pranašumų sąrašą galima saugiai apriboti, tačiau trūkumai yra labai reikšmingi: juose yra gyvsidabrio, jie šviečia nenatūralia šviesa akims, mirga ir ošia. Ne pats tinkamiausias variantas stalinėms lempoms.
- Šiandien LED lempos nekonkuruoja pagal savo vartotojų savybes. Jie sunaudoja mažai energijos esant dideliam efektyvumui, skleidžia malonią akims šviesą, neįkaista, todėl jų taikymo sritis praktiškai neribojama, o didelė kaina atsiperka ilgu tarnavimo laiku.
Pabaigai
Kiekviena lempa, be galios, turi nurodyti šviesos srauto stiprumą, matuojant liumenais, jis parodo, kiek šviesos išspinduliuoja kvadratiniame ploto metre, taip pat apsaugos nuo dulkių ir drėgmės laipsnį.
Šis indikatorius žymimas IP ir du skaičiai šalia jo, iš kurių pirmasis reiškia apsaugos nuo dulkių lygį (nuo 0 iki 6), antrasis – nuo drėgmės (nuo 0 iki 8). Kuo didesnis skaičius, tuo didesnė apsauga. Nepaisykite šio parametro, nuo jo priklauso lempos tarnavimo laikas. Nepamirškite atkreipti dėmesį į kasetes ir jungiklius.
Šaltinis: bijunai-prienamo.lt