Energinio naudingumo sertifikatas. Kada jis yra būtinas?

Energinio naudingumo sertifikatas. Kada jis yra būtinas?

Tikrai ne visada energinio naudingumo sertifikatas yra būtinas. Tačiau net ir tais atvejais, kai įstatymas nenurodo, kad jo reikia – siūlome atlikti savo būsto vertinimą, kuris padeda sužinoti – kokia yra namo klasė ir tuo pačiu – kaip galima ją pagerinti. O apie pačios paslaugos užsakymą galite plačiau pasiskaityti NaudingumoSertifikatas.lt puslapyje

Tai pirmiausia – jūsų gyvenimo kokybės gerinimas, pagal gamtai ir tuo pačiu kiekvienam sau, kadangi gyventi tvariuose namuose – visada gera, apsimoka ir tuo pačiu – tvariau.

Tiesa, įstatymas nurodo – kada energinio naudingumo sertifikatas yra ne galimybė, tačiau būtinybė. Viskas yra apibrėžta Statybos įstatymo 51 straipsnio 3 dalyje.

Čia yra nurodo, kad sertifikatas yra privalomas keturiais pagrindiniais būdais ir keliomis smulkmeniškomis situacijos, kurių dabar neaptarsime.

  1.     „Užbaigus naujų pastatų (jų dalių) statybą.“ Pagal įstatymus šiuo metu namas turi atitikti A++ klasės reikalavimus, kurie pirmiausia orientuojasi į žmogaus poreikius, o paskui ir į gamtos niuansus.
  2.     „Užbaigus pastatų (jų dalių) rekonstravimą, atnaujinimą (modernizavimą) ar kapitalinį remontą, kai jų rekonstravimo, atnaujinimo (modernizavimo) ar kapitalinio remonto, kuriais atkuriamos ar pagerintos pastato atitvarų ir (ar) inžinerinių sistemų fizinės ir energinės savybės, kaina sudaro daugiau kaip 25 procentus pastato vertės, neįskaitant žemės sklypo, ant kurio stovi pastatas, vertės.“ Svarbiausia atsiminti, kad ne visada rekonstravus objektus – reikia atlikti naudingumo vertinimą. Tačiau labai rekomenduojama, kadangi tai padeda susižinoti – kokia yra sutvarkyto pastato būklė.
  3.     „parduodant ar išnuomojant pastatus ir (ar) jų dalis (butus, kitos paskirties atskiro naudojimo patalpas).“ Labai liūdna, kad toli gražu ne visi verslininkai remonto atveju sutinka, kad būtų atliktas sertifikavimas. To turi reikalauti nuomininkai, kurie sužinoję apie žemesnę klasę – gali prašyti sumažinti nuomos kainą.
  4.     „didesniems kaip 500 kvadratinių metrų (nuo 2015 m. liepos 9 d. – didesniems kaip 250 kvadratinių metrų) naudingojo vidaus patalpų ploto viešbučių, administracinės, prekybos, paslaugų, maitinimo, transporto, kultūros, mokslo, sporto, gydymo ir poilsio paskirties pastatams.“ Gavus dokumentus – jie turi būti pakabinami viešai, kad kiekvienam žmogui, kuriam kiltų klausimas dėl kainos – rastų atsakymą.

Svarbiausia yra rasti pačius geriausius savo sferos specialistus, kurie padėtų jums pačiam dėl nieko nesukti galvos ir tuo pačiu gavus labai tikslius duomenis – tiksliai žinoti ką su jais daryti ir tuo pačių kokių priemonių imtis, kad būstas būtų kur kas tvaresnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *