Elektromobiliai yra šių dienų sensacija dėl savo populiarėjimo. Tačiau dauguma atsisako pirkti elektromobilį dėl įkrovimo greičio, nes galvoja, kad neatras tam pakankamai laiko. Šiuolaikines transporto priemones mes galime pripildyti degalais vos per kelias minutes, o įkrauti elektromobilio akumuliatoriui reikia kur kas daugiau laiko. Tačiau įkrovimo greitis visuomet priklauso pačios baterijos dydžio, specifikacijų ir naudojamo įkroviklio. Kartais įkrauti savo elektromobilio baterijai gali prireikti ir kelių valandų. Tačiau yra manoma, kad iki 2030 metų bus išleisti greitieji įkrovikliai, kurie sugebės įkrauti EV bateriją pilnai per keliasdešimt minučių. Taipogi naujosios baterijos turėtų būti stabilesnės ties didesniu įkrovimo greičiu.
Mokslininkų komanda jau sėkmingai sukūrė ličio baterijų prototipą, kuris gali būti įkraunamas 50 procentų per kelias minutes. Šios baterijos gali būti įkraunamos ir iškraunamos tūkstančius kartų ir nebus pažeidžiama. Pagal mokslininkų teigimą, jų prototipo baterijos galėtų būti pilnai įkraunamos per 10 minučių. Tačiau šios baterijos vis dar yra testuojamas ir reikia laukti, kol jos bus pasiekiamos visiems. Tačiau yra ekspertų, kurie teigia, kad tokiu greičiu įkraunamos baterijos gali būti ne visai į naudą.
Elektrinių transporto priemonių įkrovimas ateityje
Šiuolaikinės elektrinės transporto priemonės turi skirtingus akumuliatorius, tačiau juos visus sudaro tūkstančiai ličio jonų elementų. Šie akumuliatoriai gali priimti ir išskleisti energiją tūkstančius kartų ir nebūti pažeidžiamos. Kiekvieną bateriją sudaro metalinis katodas ir grafito anodas.
Kuomet yra naudojamas sparčiausias įkrovimo greitis, EV baterija gali tiesiog perkaisti, o tuomet jos suirs. Kai kurie elektromobilių gamintojai turi uždėję įkrovimo greičio apribojimus, kad elektromobiliai nebūtų pažeisti. Elektromobiliams su tokiomis apsaugomis, negali būti įkraunami 3 lygio stotelių. Tačiau 2 lygio įkrovimo stotelės vis tiek gali įkrauti jūsų elektromobilį iki 120 kilometrų per valandą.
Kiekviena transporto priemonė naudoja skirtingas ličio baterijas, tad įkrovimo greitis yra skirtingas. Viskas priklauso nuo to, kokie įkrovimo laidai yra naudojami, kokios talpos jūsų turima baterija ir kokios oro sąlygos lauke.
Taipogi, šiuolaikinės baterijos turi funkciją, kad įkrovus 80 procentų, jų įkrovimo greitis tampa kur kas lėtesnis, kad nebūtų pažeidžiama elektromobilio baterija.