Oro sausintuvai – klimato kontrolės įrenginiai, kurių paskirtis yra drėgmės lygio patalpose mažinimas. Nežiūrint į pavadinimą, jie ne tik labai efektyviai kovoja su drėgmės pertekliumi, bet ir tuo pat metu neleidžia orui perdžiūti, palaikant optimalų mikroklimato lygį.
Kaip veikia oro sausintuvai
Sausintuvo veikimo principas yra ganėtinai paprastas. Jame yra kondensatorius ir garintuvas. Ventiliatoriaus pagalba į prietaisą yra įsiurbiamas oras ir nukreipiamas į garintuvą, jame oras yra atvėsinamas keliais laipsniais, ko dėka, atsiranda kondensatas, kuris yra šalinamas į specialią talpą. Toliau nusausintas oro srautas keliauja į kondensatorių, kuriame yra keliais laipsniais pašildomas ir tada grįžta į patalpas. Kiekviename įrenginyje yra įmontuotas hidrostatas, kuris nustato oro drėgnumo lygį ir neleidžia jo perdžiovinti. Be to, kai kurie šiuolaikiniai modeliai yra papildyti jonizacijos funkcija, padedančia gerinti oro kokybę, didinant neigiamai įkrautų dalelių skaičių patalpose.
Svarbiausiai pasirinkimo aspektai
Renkantis oro sausintuvą, tenka susidurti su daugybe techninių parametrų ir kitų veiksnių, kurie ne visada yra aiškūs ir suprantami. Štai į ką siūlome atkreipti dėmesį, norint išsirinkti tikrai tinkamą prietaisą:
- Našumas. Šiuo terminu apibūdinamas vienas pagrindinių, rodiklių, kurį būtina įvertinti prieš renkantis sausintuvą – patalpos plotas, kurį jis gali aptarnauti. Šio tipo prietaisai gali būti skirti mažesnėms patalpoms arba kambariams (iki 50-60 m2), vidutinio dydžio (iki 150 m2) ir didelėms erdvėms (virš 200 m2).
- Triukšmo lygis. Oro sausintuvai yra priskiriami prie tyliai veikiančios buitinės technikos kategorijos. Vidutiniai rodikliai siekia 40-50 dB, kas pagal garsumą, panašu į įprastą dviejų žmonių pokalbį. Žinoma, renkantis prietaisą į miegamąjį kambarį, galima ieškoti tarp tylesnių.
- Vandens talpa ir drėgmės surinkimo greitis. Nėra esminiai parametras, tačiau leidžia išsirinkti prietaisą, kuriuo reikės rūpintis kiek rečiau.
- Galingumas ir ekonomiškumas. Šie rodikliai dažnai yra priešingi vienas kitam, tačiau rinkoje yra gaminių, kurie pasižymi palygintinai nedidelėmis elektros energijos sąnaudomis.
- Papildomos funkcijos. Jų šiuolaikiniuose oro sausintuvuose gali būti pačių įvairiausių ir čia jau viskas priklauso nuo šeimininkų poreikių ir pageidavimų. Jonizatoriai, laikmačiai, specialūs filtrai – tai tik kelios iš jų.